Ostrov Čiovo je vďaka blízkosti pevniny a mosta v Trogire veľmi dobre dostupný. Najvyšší vrch je Rudine, na ostrove nie sú žiadne vodné toky a tak musí byť zásobovaný vodou z pevniny. Vďaka priaznivému podnebiu sa pestujú mandľovníky, vinič, olivovníky a figovníky.
Čiovo je administratívne súčasťou Trogiru, žije na ňom 6.000 obyvateľov a ich počet vďaka novej zástavbe stále stúpa. Na ostrove sú obce Čiovo, Arbanija, Zedno, Okrug Gornji a Donji a osady Slatine a Prizidnice.
Pôvodný názov ostrova je Bua, ktorý je zrejme ilýrskeho pôvodu. Z histórie sa na ostrove zachovali početné stavby ako stredoveký kostolík sv. Maura (Sveti Mavro) v obci Zedno, predrománsky mariánsky kostol Gospa kraj mora v Čiove, niekdajší gotický dominikánsky kláštor sv. Kríža (Sveti Križ) v Arbaniji, mariánsky kostolík Gospa od Prizidnice na východe ostrova na skalách, byzantská ikona a gotický obraz “Ukrižovanie” vo farskom kostole v Slatine a pozostatky ranne kresťanského kostolíka sv. Eufémie (Sveta Fumija) na ostrovčeku Sveta Fumija.
V zátoke Movarštica je obľúbená Biela pláž (Bijela plaža) a pláže v obci Donji Okrug. Pri juhozápadnom pobreží Čiova sú ostrovčeky Sveta Fumija, Kraljevac, Galerija a v tejto lokalite sú dobré podmienky pre športový rybolov. Na východnom pobreží sú možnosti príjemného kúpania v zátoke Supetarska. Okrug Gornji je rušnejšia dovolenková destinácia s mnohými možnosťami zábavy, promenádou, reštauráciami a kaviarničkami.
Vyberte si pokojnú dovolenku pri kryštáľovo čistom mori a v krásnej prírode na ostrove Čiovo so stredomorským výzorom.